2. A na Větruši

2. A na Větruši

V pátek 9. 6. 2017 se 2. A vydala na školní výlet. Naším cílem byla Větruše v Ústí nad Labem. Vyrazili jsme již v 7,30 hod. Museli jsme městskou dopravou dojet do Teplic a odtud vlakem do Ústí nad Labem. 5 dětí dokonce jelo poprvé vlakem. A aby těch novot pro žáky nebylo málo, tak jsme na Větruši jeli lanovkou. Po prvních obavách to všichni zvládli. Na Větruši jsme navštívili zrcadlové a stromové bludiště. Žáci pokoupili upomínkové předměty. Návštěvu Větruše jsme zakončili na hřišti. Děti snědli svačinky od rodičů. Za peníze ze sběru jsme koupili nanuky, které v horkém počasí přišly vhod. A to už nás čekala cesta na nádraží. Zastavili jsme se ještě v cukrárně, kde žáci utratili poslední peníze. Cesta do Dubí rychle utekla. Výlet se všem moc líbil. Žáci to zhodnotili: „Výlet byl hezký, krásný, moc fajn.“ Mgr. Jitka Jägerová