Akce Staň se patronem pokračuje

Akce Staň se patronem pokračuje

20. 02. 2020 se žáci 7. B a 7. C ZŠ Dubí 1 spolu se svými pedagogy stali patrony kočiček Karlíka a Karafiátky. Jsou tak po druhém oddělení školní družiny, jež se stalo patronem nemocné kočičky Agátky, dalšími, kteří se do akce Staň se patronem zapojili. Karlík a Karafiátka jsou v péči spolku Teplické kočky, z.s. Oba jsou kočičí senioři, kteří poznali život na ulici, a kvůli vyššímu věku a zdravotním potížím mají menší šanci na umístění do adopce. V rámci projektu, který je obdobou adopce na dálku, jim jejich patroni budou zpříjemňovat život třeba tím, že v jejich prospěch uskuteční sbírku nebo jim vyrobí pelíšek. Budou v kontaktu se spolkem Teplické kočky, z.s. a budou dostávat informace, jak se jim daří. Kočičky, se kterými se seznámili osobně, budou moci i navštívit.

Mgr. Markéta Vágnerová, Bc. Šárka Walterová