Bezpečnost silničního provozu

Bezpečnost silničního provozu

Ve čtvrtek 26. 5. se konal 18. ročník soutěže „Novosedlický dopraváček“. Soutěž byla zaměřená na bezpečnost silničního provozu. Tato akce se konala v areálu základní školy Novosedlice. Přihlášeno bylo celkem 17 družstev z okresu Teplice. Také naše škola vyslala tým, který nás reprezentoval. Tým byl složen ze čtyř žáků z třetí třídy: Kotyza V., Pašek J., Rušinová J. a Štásková B. Závodníky čekalo šest disciplín – test chodce, jízda v zručnosti, dopravní značky, první pomoc, jízda podle pravidel, výbava kola. Na každé disciplíně byli rozhodčí, kteří udělovali trestné body. Nejtěžší část soutěže byla jízda podle pravidel. Tuto disciplínu hodnotili policisté z dopravního oddělení. Naši reprezentanti nasbírali celkem 17 trestných bodů a to nás vyneslo na historicky nejlepší umístění – 7. místo.

Štěrba Rudolf