Chorvatsko – den šestý

Chorvatsko – den šestý

6. den

Tento den byl velmi náročný, měli jsme hned několik důležitých úkolů. Zabalit, uklidit a předat mobilhomy, utratit poslední peníze a ve zdraví nastoupit do autobusu. Musíme tedy konstatovat, že úkoly byly splněny do posledního. A teď už hurá domů!!! Už se na vás všechny moc těšíme.

5. den

Pondělní dopoledne bylo pod mrakem, tak jsme vyrazili do města a dokoupili poslední suvenýry. Po obědě následovalo koupání v moři. Před večeří se několik odvážlivců usadilo do kadeřnického křesla a naše budoucí kadeřnice Petra vytvářela módní letní účesy. Tím ale náš akční den neskončil, protože po večeři byla vyhlášena naučná soutěž. Děti v pěti skupinách zjišťovaly zajímavosti o místním okolí. Slavnostní vyhlášení, rozdání cen a prodloužená večerka všechny potěšila.

4. den

Sváteční neděli jsme zahájili pozdějším budíčkem. Dopoledne jsme strávili u moře. Proběhly také soutěže na penny boardech, ve stylingu i ve skocích do vody. Po obědě jsme se rozdělili na dvě skupiny. Někteří šli do města, někteří zůstali u moře. Nejstarší žáci si udělali noční procházku po pobřeží.

3. den

Dnešní den byl slunečný, proto jsme ho téměř celý strávili u moře. Děti šnorchlovaly, lovily mořské živočichy, hrály plážové hry nebo se opalovaly. Po vydatné večeři jsme se vydali podél pobřeží na drobné nákupy a zmrzlinu.

2. den

Dnešní ráno bylo pod mrakem, tak jsme tomu dopolední program přizpůsobili. Vydali jsme se do historické části města Biogradu. Po obědě jsme vyrazili do zábavného parku Mirnovec, který byl plný dětských atrakcí. Hrůzostrašně vyhlížející atrakce zvaná Kladivo zlákala nejvíce dětí. Plavba na pirátských lodích se stala příjemným osvězením v parném odpoledni jak pro děti, tak i pro dospělé. Ti, kteří měli pro strach uděláno, vstoupili do strašidelného hradu. Příjemným zakončením pátečního dne bylo večerní koupání v moři.

1. den

Dopoledne jsme zahájili poznávací obhlídkou kempu, následně jsme se ubytovali. Po krátkém odpočinku jsme vyrazili k moři, bylo opravdu chladné, ale ani to nikoho neodradilo. Po vydatné večeři jsme navštívili zdejší malebné přístaviště, kde se nám naskytl pohled na západ slunce. Tento den jsme zakončili drobnými nákupy a osvěžující zmrzlinou.