Cyklisťák 2024

Cyklisťák 2024

Cyklisťák potřetí

Třetí ročník – to už je tradice. 25 žáků druhého stupně pod dohledem čtyř pedagogů úspěšně zdolalo tradičních pět dnů cyklistického kurzu, letos opět konaného v okolí Nového Města u Mikulova.

Základnou nám byla Osecká chata poskytující veškerý potřebný komfort, tedy ubytování, teplo, sucho… a sportovní plácek na odpolední a večerní aktivity. Postupně jsme zdolávali cíle jednotlivých vyjížděk: Flájskou přehradu s okolím, Vlčí horu a Stropník, Cínovec, Komáří hůrku a Adolfov. Celkem jsme v sedle překonali téměř 200 kilometrů, což byl pro některé účastníky a účastnice výkon na hranici osobních možností. O to více překvapil zájem o odpolední a večerní sportovní aktivity na přilehlém hřišti, nikdo se nešetřil. Pár pádů z kola, odřenin při večerním fotbálku, stejně jako otravná klíšťata – nic z toho nemohlo pokazit výbornou atmosféru kurzu. V pátek jsme se domů vrátili vysílení, ale šťastní.

Po víkendu se některé účastnice kurzu přišly ptát, zdali by příští ročník nemohl trvat dva týdny, což je asi to nejlepší ocenění letošního cyklisťáku. Byl skvělý a těšíme se na příští ročník!