Dějepisně zeměpisná exkurze do muzea v Mostě

Dějepisně zeměpisná exkurze do muzea v Mostě

Dějepisně zeměpisná exkurze do muzea v Mostě

V pondělí 9. 12. 2019 se žáci 7. B ZŠ Dubí 1 vypravili na dějepisně zeměpisnou exkurzi do muzea v Mostě. Ačkoliv je pondělí běžně v muzeu zavírací den, na žáky čekal domluvený průvodce a oni měli muzeum jen sami pro sebe. Mohli tak nahlédnout i do míst, kam se běžný návštěvník nedostane. Velmi zajímavá pro ně byla část věnovaná Ulrice von Levetzow s její unikátní soupravou šperků nevyčíslitelné hodnoty – podle odborníků patří mezi deset nejcennějších v ČR, s největším broušeným českým granátem na světě, umístěny jsou ve speciální nerozbitné a nedobytné vitríně a jejich vystavení provázejí přísná bezpečnostní opatření. Dětem se líbila i Expozice krušnohorských řemesel s vánoční výzdobou a betlémy. Závěr prohlídky patřil výstavě Bílý kanibal, která pojednávala o cestovateli českého původu Johnu L. Bromovi a o jeho cestách po Africe.

Mgr. Markéta Vágnerová