Discgolf Dubí

Discgolf Dubí

Začátkem školního roku 2017/2018 vznikl nový sportovní kroužek discgolf při ZŠ Dubí 1. Je to v České republice poměrně nový sport, který se ovšem velmi rychle popularizuje a rozvíjí. Je odvozen z klasického golfu ovšem s tím rozdílem, že se nehraje s holemi a míčky, ale speciálními disky. Cílem hry je dokončit hřiště s co nejmenším počtem hodů disku do speciálního řetězového koše. Tento sport je určen pro všechny věkové kategorie a ideální je i pro rodiny s dětmi.

Máme štěstí, že se v našem okolí nacházejí dvě hřiště – v Oseku a v Teplicích, která náš kroužek hodlá v budoucnu velmi často využívat. Naše tréninky probíhají na různých místech v Dubí (hřiště na Zelené, v Údolíčku apod.), v případě nepříznivého počasí využíváme i školní tělocvičnu. K nácviku využíváme vlastního vybavení – sady disků a koše.

Pokud byste měli zájem objevit kouzlo tohoto úžasného sportu, můžete se přijít podívat na naše tréninky či turnaje, které se konají každé pondělí od 14 do 16 hodin nebo můžete kontaktovat asistenta ZŠ Dubí 1 P. Votického, který kroužek vede. Též lze najít více informací na facebooku pod heslem „Riders in the Sky – discgolf Dubí“.