Halloween na Školním náměstí

Halloween na Školním náměstí

Poslední říjnový den se naše škola proměnila v místo plné duchů, kouzelníků, čarodějnic, pavouků a jiných nadpřirozených bytostí.

Užili jsme si strašidelné vyučování a připomněli si oblíbený svátek předvečer Všech svatých „Halloween“.

Žáci i pedagogové se tematicky oblékli do kostýmů a v hodinách na ně čekalo strašidelné vyučování. Vyprávěli jsme si o původu svátku Halloween a jeho odlišnosti od u nás častěji připomínaných Dušiček.

Dále děti tvořily hrůzostrašné příběhy, počítaly strašidelnou matematiku, zpívaly hororové písničky či kreslily komiksy na dané téma. Během přírodopisu navštívila hodinu černá smrt, kdy jsme si společně povídali o moru a přišel za námi v masce i morový doktor, který měl za úkol léčit oběti morové nákazy.