Laboratoř plná dýmu

Laboratoř plná dýmu

I takto by se dala pojmenovat atmosféra posledního zářijového pondělí na naší škole. Ne snad, že by v laboratoři hořelo, či se nepovedl chemický pokus. Naopak. Tři vyučovací hodiny patřily žákům 7. – 9. ročníků, kdy jim byla představena chemie velice ojedinělým a atraktivním způsobem.

Lektoři z VŠCHT předvedli řadu netradičních pokusů, kdy se stali aktéry i žáci samotní. Často se dětem tajil dech, občas rozum zůstal stát, ve tvářích byl znát úžas a moment překvapení. Děti se staly svědky pokusů s třaskavým plynem, alkalickými kovy, gumovými střepy, pěnou pro „slony“, … Největší úspěch však u žáků slavil tekutý dusík a s ním spojené experimenty. Hodiny moderní chemie se všem zúčastněným náramně líbily. A jak by také ne, když kromě drobných dárků dostali žáci od lektorů i ručně vyrobenou zmrzlinu, připravenou v naší krásné odborné učebně. Nikdo nezůstal bez odměny a již dnes se mohou žáci těšit na další slíbenou návštěvu, plnou chemických překvapení.

Ing. Martina Blahoutová