Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Ve středu 4. 10. 2023 vyjeli žáci 8. a 9. třídy do našeho hlavního města, kde navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Poté, co jsme vystoupili na zastávce Malostranská, vykouklo na nás i sluníčko a my si užívali krás staré Prahy.

V deset hodin nás čekala prohlídka sněmovny. Exkurze začala v informačním centru projekcí krátkého filmu o činnosti této instituce, následovala prohlídka významných prostor s odborným výkladem, která zahrnovala návštěvu předsálí, galerie hostů v hlavním zasedacím sále a přilehlých prostor. V klubu hnutí STAN se nás nečekaně ujala milá paní asistentka Lucie Bartoňová a provedla nás tamními kancelářemi Starostů. Jelikož jsme zde byli v době poslaneckého týdne (většina poslanců byla mimo sněmovnu), mohli jsme nahlédnout i do hlavního zasedacího sálu, kde si mnozí z nás vyzkoušeli, jaké to je stát před mikrofonem či hlasovat stejně jako členové parlamentu.

Prostory Poslanecké sněmovny na nás všechny udělaly ohromný dojem a děkujeme za úžasnou a velmi přínosnou prohlídku.

Mgr. Adéla Hufová, Mgr. Michaela Jindrová