Potraviny pod lupou

Potraviny pod lupou

V úterý 14. listopadu prožili deváťáci, osmáci a sedmáci Hodinu moderní chemie. Tentokrát se nesla v duchu potravin „pod lupou“. Žáky zaujalo snad vše, co na hodině viděli a slyšeli. Ať už šlo o ochutnávku tekutin, kdy jsme ve tvářích dobrovolníků měli možnost vidět jejich pocity ještě dříve, než zkusili správně určit neznámé nápoje či jejich výrazy, kdy s (ne)důvěrou ochutnali potravinu budoucnosti – sušené červy. Ale aby nezůstalo jen u degustace. Zajímavé povídání bylo i o vodě, Coca-Cole, energetických nápojích, vitamínech, tucích, sacharidech,… prostě o všem, co patří takřka denně do našich jídelníčků nebo co by tam patřit mělo jen v omezené míře.

Šest vyučovacích hodin v podání studentů VŠCHT bylo velice zajímavých a plných poutavých ukázek a povídání. Za všechny čtyři zúčastněné třídy moc děkujeme a těšíme se snad příští pololetí znovu.

Ing. Martina Blahoutová