Prázdninová „pátrací“ soutěž

Prázdninová „pátrací“ soutěž

Ten, kdo šel v době jarních prázdnin kolem naší školy, mohl si povšimnout v oknech obrázku paní učitelky, jak volá na své děti ze 4. třídy, které byly vyobrazené v bublinách s klučičími a holčičími jmény. Ale proč? Tímto právě začala prázdninová detektivní hra, kterou měly děti jako dobrovolný domácí úkol.

Vše začalo průvodním dopisem, který všem naznačil, co mají dělat. Indicií bylo poskromnu a nikdo ani netušil, co vlastně hledat. Každý z dětských detektivů měl dorazit k budově školy a tam už hledat odpovědi na otázky. Zkrátka práce detektiva je velká dřina. Protože je to již dlouhá doba, kdy všichni žáci byli společně ve škole, paní učitelka už skoro zapomněla, kdo vlastně do třídy patří. Děti musely odhalit chybějící kamarády a celé pátrání vyobrazit např. tvorbou komiksu nebo popsat formou vypravování a také výtvarně podložit. Do pátrání se zapojila větší část třídy a výsledky jejich práce byly velmi nápadité. Detektivní příběh zobrazily různými způsoby – pohádkou, vypravováním, komiksem či povídkou.

Nyní nás čeká vyhodnocení soutěže a předání odměn nejen vítězům, ale i všem zúčastněným. Každý zapojený žák obdrží osvědčení s názvem školní detektiv. Protože si hra získala své příznivce prahnoucí po dalším dobrodružství, možná se brzy dočkáme nějakého pokračování – první indicie: Těšte se na Velikonoce!