Přespání v osadě

Přespání v osadě

Měsíc červen byl pro členy Zelené stopy zajímavý ze dvou důvodů. Ve čtvrtek 18. 6. byla rozdána trička s logem a vojenské kšiltovky. Druhý důvod byl pro kluky Zelené stopy ještě mnohem atraktivnější – noc ve vybudované osadě. Přespat venku pod širákem nebo ve stanu bylo přáním chlapců hned od založení kroužku. Den „D“ nastal 20. 6. v sobotu. Sraz byl určen na 15. hodinu. Místo setkání bylo určeno přímo v osadě v Dubském lese. Na místo dorazili i rodiče, kteří pomáhali se stavbou stanů. Poté, co rodiče odešli, byl rozdělán oheň. Dále probíhala příprava na uvaření kotlíkového guláše. Všichni si moc pochutnali. Večer se konala stezka odvahy. Po skončení hry si kluci posedali u ohně a vyprávěli si strašidelné historky. Kolem půlnoci šli spát, někdo do stanu a někdo zůstal venku pod širým nebem. Ráno po probuzení začínali přicházet rodiče. Poskládaly se stany, sbalily spacáky a mohlo se jít domů. Akce se vydařila a všem se líbila. Určitě se přespání v osadě bude příští rok opakovat.

Bc. Štěrba Rudolf