Škola v přírodě 2019/den pátý

Škola v přírodě 2019/den pátý

Švp – den pátý 26. 04.

V noci jsme na příkaz Brumbála vzbudili všechny kouzelníky, aby se vydali zneškodnit baziliška. Většina musela překonat svůj strach. Bazilišek byl zneškodněn. Ráno jsme museli budit děti skoro násilím. Po snídani jsme se vydali do Doks do muzea Čtyřlístku. Zároveň děti utratily všechny peníze. Po poledním odpočinku se všichni vydali pro košťata na famfrpál, který si hned zahráli. Podle čísel hledali svačinu v areálu. Balení kufrů jsme zvládli za chvilku a pak už následovala diskotéka a vyhlášení celotýdenní hry. Závěrečné překvapení v podobě ohňově show bylo krásným zakončením našeho pobytu.

Těšíme se domů, pokud v kufru naleznete cizí věcí, doneste je prosím do školy. A hurá do postýlek.

Švp – den čtvrtý 25. 04.

Ráno nás z postelí vytáhlo sluníčko, některé jsme ani nemohli probudit. V noci se na zrcadlech objevil vzkaz: Tajemná komnata je otevřena! Hlavním dopoledním programem byla obří trampolína, na které se postupně vystřídaly všechny třídy. Využili jsme dětské, fotbalové i plážové hřiště ke sportovním aktivitám. Po poledním klidu děti čekal nabitý program. Za jedno odpoledne se seznámily hned s pěti netradičními sporty, zorbingem, padleboardem, lukostřelbou, raftem a přetahováním. Díky teplému počasí jsme se nebránili ani případnému namočení v místním rybníku. Energii jsme doplnili jahodovými knedlíky, po kterých následovalo hledání a vysvobozování zakletých osob, které zkameněly po pohlédnutí na baziliška. Toho je potřeba zneškodnit, můžeme ho však potkat pouze v noci…

Před velkým sprchováním si ještě kouzelníci zahráli bingo a zařádili s padákem. Po druhé večeři se všechny bradavické koleje uložily ke spánku, který netrval příliš dlouho, měsíc totiž vylákal baziliška ven…