Schůzka čtenářského klubu

Schůzka čtenářského klubu

Schůzka čtenářského klubu

Přesně před rokem byla naše základní škola vybrána do projektu Školní čtenářské kluby, tentokrát zaměřeného na žáky druhého stupně. V listopadu 2016 byl projekt zahájen a od února 2017 do něj budou aktivně zapojeni žáci ZŠ Dubí 1. Cílem projektu je rozvíjet v dětech zábavnou formou čtenářské dovednosti a zájem o čtení jako takový. K tomu poslouží zajímavé knihy pro mládež, jejichž velkou část škola již obdržela, a k příjemné atmosféře jistě přispěje i malé občerstvení a drobné dárky pro členy klubu.

Klubová setkání se budou pod vedením Mgr. Markéty Vágnerové a Mgr. Adély Hufové konat od 6. února vždy v pondělí od 13.45 do 15.15. Projekt je plánovaný na tři roky a předpokládá se, že členství dětí v klubu bude dlouhodobé, proto jsou cílovou skupinou pro zahájení činnosti zejména žáci 6. ročníku.

6. 2. 2017 zahájil čtenářský klub pro druhý stupeň své schůzky. První dojmy jsou pozitivní, členové se dobře bavili, každý z nich si našel knihu podle svého zájmu a většina z nich odešla s půjčenou knihou domů. Mgr. Markéta Vágnerová