Adopce na dálku

Adopce na dálku

Adopce na dálku

Dne 3. 2. 2020 nás po roce navštívila paní Müllerová ze spolku „Teplické kočky“. Stejně jako v minulém školním roce, tak i letos jsme měli besedu na téma domácí mazlíčci. Dále nám představila nový projekt „Adopce na dálku“.

Jedná se o opuštěné, staré a nemocné kočky, které nelze dát do rodin nebo o ně lidé nemají zájem. My jsme se s dětmi ze školní družiny rozhodli, že jedné z takto znevýhodněných koček pomůžeme a do projektu jsme se zapojili. Děti byly nadšené. Adopce je dobrovolná.

Jedná se zhruba o roční kočičku jménem Agáta, která byla s dalšími osmi koťaty nalezena loni na jaře u silnice mezi obcí Dubí a Teplice. Ostatní kočky se podařilo umístit do rodin. Jediná Agáta musela zůstat ve spolku pro opuštěné kočky. Trpí nemocí, která oslabuje její imunitní systém. Naše pomoc bude spočívat v tom, že veškeré výrobky, které děti ve ŠD vyrobí, namalují, vymodelují apod., budou na veřejných akcích pořádané spolkem vydraženy. Obnos z našich výrobků poputuje na péči o Agátu. Po domluvě s dětmi jsme se rozhodli, že pokud ony samy budou chtít a samozřejmě se souhlasem rodičů, mohou do ŠD nosit například nějaké kočičí dobroty, hračky a jiné. Jako zpětnou vazbu nám paní Müllerová bude pravidelně posílat fotografie, doprovodné texty o tom, jak se naší adoptivní kočičce daří. A samozřejmě nás bude i osobně navštěvovat. My se na konci školního roku za Agátou společně vydáme.