Malí – velcí patroni opuštěných psů a koček

Malí – velcí patroni opuštěných psů a koček

Malí „velcí“ patroni opuštěných psů a koček

I v tomto nelehkém školním roce se děti ze školní družinky jako každý rok snaží před vánočními svátky udělat nějaký ten dobrý skutek.

Tradicí se stala přímá pomoc opuštěným pejskům a kočičkám z útulku AniDef Žim. Ve spolupráci s paní Barborou Benešovou děti mohly do družiny nosit mnoho potřebných věcí, kterých je v útulku zapotřebí. Od různých krmiv, pamlsků, dek, vodítek a obojků, hygienických potřeb. Děti se do sbírky zapojily ale i výtvarně. Jako součást projektu vznikly nádherné pelíšky pro kočičky. Pelíšky se vyrábí z pevných kartonových stojanů, které děti natírají různě barevnými barvami nezávadnými jak pro ně samotné, tak pro budoucí „nájemníky“. Pelíšky jsou dále vybaveny omyvatelnými podložkami a hračkami z přírodního materiálu nebo textilu.

Věřím, že tento druh zábavy bude přetrvávat i nadále. Děti se v tomto projektu mají možnost setkat s různými výtvarnými technikami, uplatnit svou fantazii, rozvíjet jemnou motoriku, zažít mnoho legrace, stmelovat se v kolektivu, ale hlavně si uvědomit, jak důležité je pro život někomu pomáhat. Velké poděkování z naší strany také patří všem rodičům a prarodičům, kteří nám umožnili i v tomto školním roce projekt zrealizovat.

Odměnou za pomoc útulku AniDef Žim se dětem stala návštěva jednoho z pejsků útulku na zahradě školy a předání certifikátu.

Veronika Mráčková