3. ročník florbalového utkání

3. ročník florbalového utkání

Svátek florbalu, tak by se dalo označit dnešní prestižní utkání mezi hvězdnou pátou třídou, jejíž zástupkyně v nedávné době udělaly díru do florbalového světa třetím místem v ČR, a výběrem učitelů, který vedl pan ředitel Jan Holub. Utkání vypsané na tři třetiny o 10 minutách začínalo velmi opatrně. Vedení se ujaly právě děti. První třetina tedy skončila za stavu 1–0. V ruchovém mikrofonu ze střídačky učitelů zazněl jasný plán. Dát tři rychlé góly a otočit průběh zápasu. Jak se učitelé domluvili, tak se bohužel nestalo. V rychlosti prohrávali 3–1. Učitelům se povedlo vyrovnat a do kabin se šlo za stavu 3–3. Poslední třetina na rozdíl od první nebyla synonymem opatrnosti. Hrál se útočný florbal na obě strany, zároveň se začalo přiostřovat, což naštěstí rozhodčí zvládli a nedošlo tak k žádným nepovoleným zákrokům. Přes důraznou hru se vše odehrálo v duchu fair play. Poslední dvě minuty utkání na informační tabuli v Dubské aréně svítilo skóre 5–5. Páťáci se nadechli k závěrečnému tlaku a odskočili o 2 góly. Tlak se poté přelil do jejich obranného pásma, kdy byla brankářka Rušinová odstřelována projektily jako ze samopalu. Prostřelit se jí však nepovedlo. Utkání skončilo tedy výsledkem 7–5 pro žáky páté třídy. V pozápasovém rozhovoru pan ředitel prohlásil: „Odehráli jsme kvalitní utkání, bohužel naši soupeři odehráli utkání kvalitnější o dva góly a chci jim pogratulovat k vítězství i předvedené hře, která byla na velmi vysoké úrovni.“

Sestavy:

Pátá třída: Julie Rušinová (delegována ze 4. C) – Adéla Čápová (2×), Tereza Čápová (1×), Natálie Paurová (1×) – Michal Šitt, Matěj Charous (3×), Pavel Nguyen

Učitelé: Šárka Walterová – Tereza Šmídová (1×), Hanka Durneková (1×), Michaela Jindrová, Jan Holub (1×), Jakub Matys (2×)