Ozdravný pobyt Chorvatsko – 16. 5. — 26. 5. 2023

Ozdravný pobyt Chorvatsko – 16. 5. — 26. 5. 2023

Žáci 8. a 9. třídy se zúčastnili ozdravného pobytu v Chorvatsku v malebném kempingovém středisku Straško na ostrově Pag, kde měli zajištěnou i stravu a ubytování v mobilehomech.

Po celou dobu nám počasí přálo, pláže byly před sezónou skoro prázdné a moře průzračně čisté. Každý den jsme si tedy užívali vodních radovánek v moři či v bazénech, které jsme měli též často sami pro sebe. Děti se koupaly dvakrát denně, skákaly z mola, dováděly ve vlnách, šnorchlovaly, potápěly se, relaxovaly a jeden den si užily zábavy na paddlebordu, který jsme jim zapůjčili.

Každý den jsme též sportovali – hráli fotbal, volejbal, přehazovanou, tenis či ping-pong. Žáci též často navštěvovali tamní fitness centrum a pro milovníky běhu jsme organizovali ještě před snídaní ranní čtyřkilometrový výklus.          

Pro děti také byla připravena skupinová hra, která měla zjistit, jak se po pár dnech v kempu orientují.

Některé dny jsme též trávili v nedalekém městečku Novalja, kde jsme se seznámili s historií a také koupili suvenýry pro naše blízké. Jednu cestu jsme si do městečka zpříjemnili vláčkem.

Poslední den děti přichystaly večerní piknik u moře s kytarou a koupáním a se slzou v oku při západu slunce jsme se rozloučili s úžasným pobytem plným dobré nálady, krásného počasí a nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Adéla Hufová, Mgr. Eva Šístková