Exkurze v Žatci

Exkurze v Žatci

Ve čtvrtek 28. 4. 2016 jsme s žáky II. stupně vyrazili do míst, kde se pěstuje nejkvalitnější chmel na světě, do královského města Žatce. Na místo určení jsme dorazili s malým předstihem, a tak jsme si ještě zašli na náměstí Svobody, které se mimo jiné objevilo v několika zahraničních i českých filmech. Poté jsme se přesunuli do městské části, kde sídlí Chrám chmele a piva a na něj navazující Muzeum chmele. Žatecké Muzeum chmele je největší expozicí svého druhu na světě, kde na ploše 4 000 m² je dokladován vývoj chmelařství od raného středověku po současnost. Prohlídka této, mimo jiné i technické, památky trvala hodinu. Nutno ale podotknout, že by se zde dalo být i hodiny tři… Pro žáky však asi mnohem zajímavější byla prohlídka Chrámu chmele a piva, který je koncipován jako zábavný, interaktivní a současně i poučný komplex. Následně jsme si vyšlapali 224 schodů chmelařského majáku, ze kterého byl fantastický výhled na město Žatec a rovněž do všech světových stran… Na závěr už jenom hurá před třetí orloj v Čechách, malé zahřátí v restauraci U Orloje a zpátky domů, do Dubí. Celá exkurze proběhla v pohodovém duchu a už dnes přemýšlíme, kam vyrazíme příště:o).

Mgr. Kaplanová Brabcová