Florbal starší kluci

Florbal starší kluci

V tomto týdnu se naši nejstarší chlapci zúčastnili okresního kola florbalové soutěže základních škol. Deset odvážných z osmé a deváté třídy vyjelo s trenéry do Krupky, kde na ně v místní hale už čekali nesnadní soupeři. Hrálo se dvakrát osm minut nestopovaného času. Kluci se převlékli a téměř okamžitě se šlo do boje. V prvním zápase s Novosedlicemi jsme měli okamžitě navrch. Výhra 2:1 byla suverénní, naši borci měli herně výrazně navrch, postupně se sehráli, rozběhali a uvědomili si chyby, které by proti silnějšímu soupeři byly fatální. V druhém zápase proti škole Nové lázně v Teplicích kluci trochu polevili, nutno říci, že měli nesnadného soupeře a po pár rychlých gólech ze strany soupeře, ztratili bojovnost a víru ve výhru, což zapříčinilo, že jsme tento boj projeli 1:4. V tomto rozpoložení nás čekaly ještě další dva souboje, bylo potřeba, aby se kluci uklidnili a snažili se zachránit, co se dá. Třetí souboj proběhl už v rychlejším tempu a výhra byla zasloužená. Soupeřem nám byla škola Švabinského, kterou jsme přehráli sice jen o jeden gól, nicméně tento zápas byl důležitý pro nabytí sebevědomí, které chlapci trochu ztratili po předchozí prohře. A že ho bylo k závěrečnému zápasu opravdu zapotřebí! Poslední zápas měl být rozhodující. Společně s gymnáziem jsme na tom byli bodově stejně, a nyní jsme s nimi měli sehrát zápas o vítězství. Byl to velmi nelehký soupeř a kluci nastupovali do zápasu s nedůvěrou ve vlastní úspěch, nicméně připraveni se poprat o každý míček. A že to bylo znát! Nevypustili jsme ani jeden souboj, chlapci hráli jako o život, rychlost zápasu byla nevídaná a atmosféra strhla celou halu. Ani jedné straně se stále střelecky nedařilo prosadit. V druhém poločase došlo k vyloučení jednoho z našich hráčů, Filipa Doubka, následovalo skvěle vykryté oslabení, které překvapilo i několika brejky našich kluků, bohužel bezgólových. To už by se dalo ovzduší krájet. Adrenalin zaplavoval všechny hráče a souboje byly čím dál tím nelítostnější. V posledních čtyřech vteřinách Hynek Kraus vystřelil na bránu, ozvalo se cinknutí tyčky, míček spadl kamsi kolem brankové čáry a celá hala vybuchla. Zazněl signál ukončující zápas a strhla se lavina, protože rozhodčí gól neuznal. Názory o regulérnosti vstřelené branky se velmi lišily, nicméně s rozhodnutím rozhodčího se nedalo již udělat vůbec nic. I přesto, že poslední zápas skončil remízou, je to obrovský úspěch, protože soupeř byl silný a na začátku zápasu by kluci na takový výsledek nesázeli. Je třeba vyzdvihnout jednotlivé výkony našich chlapců, zejména Petra Beera, Hynka Krause a gólmana Dominika Blažka, který byl neoficiálně vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Vítězem celého turnaje se stala Základní škola Nové lázně, která profitovala z plichty našeho posledního zápasu. Druhé místo jsme obsadili my společně s gymnáziem. Sestava: Dominik Blažek, Filip Doubek, Jiří Lenz, Michal Brabec, Tomáš Majer, Hynek Kraus, Petr Beer, Branislav Tomáš, František Starecký, Karel Sochor Trenéři: Bc. Jakub Matys, Bc. Tereza Šmídová