Hodina němčiny v praxi aneb

Hodina němčiny v praxi aneb

Hodina němčiny v praxi aneb vánoční dílničky v partnerské škole

Své jazykové znalosti si mohli žáci deváté třídy na vlastní kůži vyzkoušet v partnerské škole v Possendorf. Výborně se chlapci i děvčata zhostili role učitelů a skvěle pracovali s dětmi třetích tříd. Připravili si pro ně nejen prezentaci o Vánocích a vánočních zvycích v České republice, ale i vánoční dílničky. V těch si žáci vyráběli různé vánoční ozdoby, zdobili perníčky, nebo vytvářeli vánoční dekorace. Naši deváťáci si vedli přímo úžasně. Celé dopoledne proběhlo v příjemné přátelské atmosféře a opět posunulo partnerství škol i měst o krůček kupředu.

Při loučení jsme si znovu uvědomili, že jen podobná pravidelná setkávání a opravdu živá spolupráce pomáhá prolamovat bariéry mezi lidmi různých států a národností. Již teď se moc těšíme na další akci, kterou by měl být připravovaný projekt „Upevňujeme přátelství – prolamujeme bariéry“. Jedná se o pětidenní sportovně – jazykový výjezd 50 žáků druhého stupně do Rybniště.

Na závěr chceme poděkovat Městu Dubí, které naše vánoční dílničky finančně podpořilo.

Mgr. Hana Dubnová