Míříme na republikové finále!

Míříme na republikové finále!

Ve středu 28. února výběr žákyň ze 6. a 7. třídy absolvoval kvalifikaci na republikové finále ve florbale. Tato kvalifikace se pořádala ve sportovní hale v Teplicích. Přes všechny strašáky, kteří na nás koukali ze skříní v podobě sádry na malíčku a podobně, jsme odjeli v předpokládané sestavě. Turnajový klíč byl jednoduchý, kdo chce postoupit na republikové finále do Uherského Brodu, musí být nejhůře první v systému tříčlenné skupiny. První zápas jsme narazili na zástupkyně Karlovarského kraje, a sice ZŠ JIH Mariánské Lázně. Od úvodního buly jsme soupeřky přehrávali, ale z tlaku jsme vytěžili jediný gól, kterým otevřela skóre Adéla Čápová, a ještě jsme z ojedinělého protiútoku inkasovali. Ve druhé třetině se nám povedlo opět ukořistit vedení díky trefě Lenky Štefaňákové, které jsme udrželi až do konce a získali jsme tři body do tabulky pravdy. V téměř tříhodinové pauze proti sobě los postavil známé soupeřky ze ZŠ JIH Mariánské Lázně a reprezentantky hlavního města Prahy ze ZŠ Hostýnská Praha. Tento zápas skončil 3–0 pro Pražanky. Z posledního zápasu se tedy stalo v podstatě finále, které jsme odehráli právě s Pražankami. Značně unavené vinou pouze jedné hráčky na střídání jsme nastupovali do rozhodujícího zápasu, ale od prvních minut jsme opět dominovali. Soupeřky s námi drželi krok zhruba polovinu zápasu, kdy se podařilo protrhnout střeleckou smůlu a zásluhou Natálie Paurové jsme otevřeli skóre, druhá třetina skončila 1–0 pro nás. Ve třetí třetině jsme zvyšovali díky trefám Adély Čápové na tři nula, ale začaly docházet síly a dostávali jsme se pod tlak, ze kterého jsme v rychlém protiútoku zásluhou nikoho jiného než Adély Čápové zvyšovali na 4–0 asi minutu před koncem. Přestože jsme vedli 4–0 a byla minuta dokonce, museli jsme využít oddechového času, protože děvčata hrála na hranici svých sil. Po 30 sekundové pauze jsme zápas kontrolovali až do konce a ovládli jsme ho stejně jako celý turnaj, díky čemuž jsme se po roce opět dostali do TOP 6 v ČR a o vyšší příčky budeme bojovat v republikovém finále v Uherském Brodě.

Holky během celého turnaje prokazovaly nejenom obrovské florbalové kvality, ale na co jsme náležitě hrdí, předvedli obrovskou morální sílu, touhu po vítězství a velké sebezapření, bez kterého by v tak malém počtu nikdy nevyhrály.

Sestava: Linhartová Sabina – Čápová Adéla, Čápová Tereza, Paurová Natálie, Procházková Kateřina, Štefaňáková Lenka, Zvolská Adéla