Na republikovém finále tentokrát šestí

Na republikovém finále tentokrát šestí

Po úspěšné cestě, kterou jsme si proklestili kvalifikačním systémem turnajů, jsme absolvovali republikové finále v Uherském Brodě. Hned v prvním zápase jsme poprvé v tomto roce okusili hořkost porážky, když jsme podlehli reprezentantkám základní školy Švermova 4 ze Žďáru nad Sázavou. Ve vyrovnaném utkání jsme tahali za kratší konec, zejména v koncovce, ale také v disciplinovanosti a týmovosti. Prohráli jsme 4–2, trefily se Lenka Štefaňáková a Adéla Čápová. Svým přístupem jsme nejspíše urazili štěstěnu, protože jsme se začali střelecky trápit. V dalším zápase nám k postupu do semifinále stačila remíza. Zpočátku jsme vedli, svůj fantastický herní výkon a pravý opak přístupu oproti prvnímu zápasu holky bohužel nedokázaly proměnit v góly a v ojedinělých protiútocích dovolily soupeřkám vyrovnat, následně dokonce gólově odskočit. Se zástupci Plzeňského kraje ZŠ a MŠ Tlučná jsme prohráli 4:3 po trefách Natálie Paurové, Lenky Štefaňákové a Adély Čápové, zejména kvůli fantastickému výkonu brankářky soupeřek, která pochytala obrovské množství našich střel. Tímto zápasem se nám zavřela brána k medailím a byli jsme předurčeni k zápasu o 5. místo. Po zatlačení posledních slz a odeznění všech emocí nás čekala večeře a přesun na ubytování. Při večerním brífinku se jedna z našich hráček Lenka Štefaňáková nechala slyšet: „No, sice jsme prohráli a nepostoupili jsme, ale takovýhle zápasy si užívám, je tam všechno“. V posledním zápase turnaje jsme se potkali s domácím týmem z Uherského Brodu, který se v turnajovém buletinu představoval zhruba takto: „Celý tým hraje Zlínskou ligu mladších žáků, kde proti nám nastupují pouze týmy chlapců,“. Přesto se nám podařilo sehrát vyrovnaný zápas, ve kterém jsme každou třetinu prohráli 1:0, konečný výsledek byl tedy 3:0. Celkově jsme na turnaji obsadili šesté, tedy poslední místo, ale to nám vůbec nevadí, protože i to je fantastický výsledek v konkurenci 4105 základních škol v celé ČR. Děvčatům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy jak na hřišti, tak při společenské části turnaje. Sestava: Linhartová Sabina – Čápová Adéla, Čápová Tereza, Štefaňáková Lenka – Paurová Natálie, Šindelářová Nikola, Kaiserová Marie, Procházková Kateřina, Zvolská Adéla