Návštěva teplické hotelovky

Návštěva teplické hotelovky

V tomto týdnu se žáci naší osmé a deváté třídy zúčastnili netradičního náborového dne na Hotelové škole v Teplicích. Studenti oborů kuchař, číšník a cukrář si vymysleli a zorganizovali pro naše děti zajímavý dvouhodinový program, jehož součástí byly ukázky z toho, co se na škole vyučuje a byl prostor i pro to, aby si zájemci vše vyzkoušeli. Po příjemném přivítání jedním ze studentů se naše velká skupina rozdělila na několik menších a obcházeli jsme stanoviště. První zastávkou byl improvizovaný bar, kde jsme zhlédli pravou barmanskou show, při které vznikl speciální nealkoholický halloweenský koktejl, který jsme okamžitě ochutnali. Druhým zastavením byla poutavá ukázka flambování, které naše děti bavila. Několik odvážlivců si tento exkluzivní kuchařský trik vyzkoušelo a vždy vše dobře dopadlo 🙂 Výsledkem byly flambované ovocné špízy, po kterých se jen zaprášilo. U dalšího stolu jsme soutěžili. Studentka hotelové školy našim žákům zavázala oči a postupně jim dávala ochutnat suroviny, které se využívají při přípravě pokrmů, děti měly zapisovat svoje tipy na papír a nakonec vítězná skupina obdržela cenu – právě upečené slané rolky. Následoval přesun do zdejší cvičné kuchyně a zde náš čekala dvě zastavení – cukrářské a kuchařské. Na chvíli jsme se stali vrchními „zdobiči“ dortíků a připraveným krémem jsme si každý odekorovali svůj muffin. Následovala skutečná zkouška kuchařského umění – z připravených surovin měly děti přichystat bramborový salát. Zde jsme pracovali ve skupinkách a v průběhu vaření děti živě diskutovaly o tom, jak se na Vánoce chystá takový salát u nich doma. Vrchními ochutnávačkami se jmenovaly paní učitelky z Dubí, které také vyhodnotily nejlepší bramborový výtvor. Po závěrečných děkovných proslovech vyučujících, studentů i žáků, které byly spontánně odměněny potleskem, jsme se celí rozjaření a s plnými žaludky, vrátili do Dubí.

Bc. Tereza Šmídová