O pohár ředitele školy

O pohár ředitele školy

Dnes se uskutečnil první ročník školního turnaje ve florbale „O pohár ředitele školy“. Turnaj navazuje na dlouhou tradici turnajů druhého stupně, které byly pořádány školním parlamentem. Letošní ročník byl o to zajímavější, že ke třídám z druhého stupně přibyl i „výběr světa“, do jehož nominace se zcela zaslouženě dostalo hned několik učitelek, učitelů a dokonce i ředitel z naší školy.

Turnaj obsahoval vše, co měl, velká vítězství, hořká zklamání a spoustu emocí. Favorizovaná devátá třída hned v prvním zápase prohrála s černým koněm turnaje šestou třídou, která je sice malá věkem, ale velká zkušenostmi. V dalším pokračování se po druhém kole turnaj rozdělil na tři skupiny, vlivem remízy mezi výběrem světa a šestou třídou bylo jasné, že se o první místo budou nepřímo prát tyto dva týmy. O třetí místo bojovala devátá s osmou třídou a nepopulární páté místo bylo po dvou prohrách předurčeno pro třídu sedmou. Tento stav vydržel až do 4. kola a o umístění rozhodoval až rozdíl vstřelených a obdržených branek. Po deseti bodech získala mužstva 6. třídy a výběru světa, výběr světa měl skóre +11, a tak se umístil na prvním místě, 6. třída se skórem +10 obdržela 2. místo. Mezi 3. a 4. místem taktéž rozhodovalo skóre. Z této matematiky vyšla o 3 body lépe 9. třída a při loučení s povinnou školní docházkou si odnáší pohár pro třetí místo. Osmá třída byla tedy 4. a sedmá třída obsadila 5. místo.

Cenu fairplay turnaje získává 7. třída, které se sice výsledkově nedařilo, ale přesto si její zástupci zachovali tvář a úsměv na rtech.

V posledním pozápasovém rozhovoru ředitel řekl: „Jsem strašně rád, že se nám podařilo ovládnout první ročník tohoto turnaje, bohužel však vím, jak strašně moc těžké bude toto vítězství obhájit. Učitelé teď dostanou 14 dní dovolenou, ale už na ní budou mít sporttestery a budou se individuálně připravovat. Ostrá příprava, jejímž jediným cílem je obhájit titul, začíná 9. července.“