Ochrana člověka za mimořádných událostí

Ochrana člověka za mimořádných událostí

Dne 22. 6. všichni žáci i učitelé vyrazili do nedalekého okolí Domova důchodců Na Výšině, kde se konala sportovně vzdělávací akce pod názvem Ochrana člověka za mimořádných událostí, pracovně přezdívaná branný den. Dvacet pět skupin, ve kterých byli namícháni žáci z různých tříd i budov, se vydalo přírodním terénem zhruba 2,5 km dlouhým. Po cestě míjeli různě zaměřená stanoviště, kde plnili vědomostní či dovednostní úkoly související s názvem celé akce. V cílové rovince měli všichni možnost také vyzkoušet „retro disciplíny“ např. skákání přes gumu, skákání panáka, míčovou školku nebo hru čáry s céčky, které již upadají v zapomnění. Počasí nám dopřálo nedeštivý den a nižší teploty jsme překonali neustálým pohybem.