Sen se stává skutečností

Sen se stává skutečností

Po dvoudenním soustředění, které proběhlo o víkendu 18. a 19. března pod vedením pana Josefa Skleničky z SK Dubí, kterému tímto děkujeme, jsme se s děvčaty z prvního stupně vydaly na české finále florbalu pod názvem TOP 8 západ, které se konalo ve sportovní hale Na Děkance v Praze. Plni očekávání, jak soustředění zapůsobilo, jsme vstoupili do prvního utkání proti ZŠ Campanus (Praha) a po úvodním oťukávání jsme začali soupeře tlačit, což přinášelo požadovaný výsledek. Utkání jsme po dvou slepených gólech v závěru vyhráli 5–3. Další zápas na nás čekal soupeř ze ZŠ Rovensko pod Troskami. Zápas jsme měli víceméně pod kontrolou a vyhráli jsme 5–2. Děvčata ze ZŠ Rudná, která nás čekala v posledním zápase skupiny o první místo, vyhrála oba dva přechozí zápasy rozdílem třídy, takže se očekával tuhý boj. Vyrovnané utkání jsme prohráli až v závěru v poměru 5–7. Tento zápas nás katapultoval do čtvrtfinále, ve kterém jsme si zopakovali loňský zápas se základní školou Malonty. Tentokrát jsme ho suverénně ovládli 7–3. V semifinále se hrál asi nejhezčí florbal turnaje. Čekal nás bojovný a běhavý soupeř z Měčína. Utkání ve vysokém tempu jsme nakonec ovládli 8–2. Ve finále nás opět čekala ZŠ Rudná. Celé utkání holky bojovaly doslova o každý míček a jejich touha po vítězství byla obrovská. Utkání bohužel Rudná rozhodla půl minuty před koncem, když odskočila o dvě branky. V konečném zúčtování tedy bereme druhé místo. Stali jsme se tak vicemistry Čech a postupujeme do národního finále 21. 4. 2017, ve kterém se utká elita, mezi kterou od dnešního dne hrdě patříme, nejlepších 6 týmů z ČR.
Je třeba také podotknout, že jsme získali dvě individuální ocenění, Klára Hejná ze 4. C obsadila 3. místo ve střelecké soutěži a Lenka Štefaňáková z 5. třídy byla vybrána do all-stars sestavy celého turnaje.
Všem holkám patří náležitá pochvala a poděkování za perfektní reprezentaci nejen školy, ale i města.
Městu Dubí také patří mimořádné poděkování za příspěvek na dopravu do Prahy, který nám poskytlo.

Sestava: Leberová Michaela – Štefaňáková Lenka, Schindlerová Petra, Skleničková Lucie, Čápová Adéla, Čápová Tereza, Paurová Natálie, Rušinová Julie, Hejná Klára, Cáchelová Barbora, Nguyenová Andrea

Jakub Matys