Sportovní hry 2016

Sportovní hry 2016

V pátek 16. 9. 2016 se konaly již šesté českoněmecké sportovní hry. V rámci posílení vazeb s naším partnerským městem Bannewitz se hry uskutečnily v sportovním areálu v obci Hänichen. Svou návštěvou nás poctili starostové obou měst a všechny účastníky srdečně přivítali. Žáci byli rozděleni do osmi českoněmeckých skupin. Po úvodních oficialitách následovalo sportovní zápolení. Děti z prvního stupně nejdříve sehrály současně dva turnaje proti ostatním skupinám, a sice ve fotbale a v brännballu. Současně žáci druhého stupně zjišťovali své individuální kvality v disciplínách jako je střelba z luku, stolní tenis, tvrdost střely ve fotbale a svou vytrvalost na simulátoru dráhové cyklistiky. Tyto skupiny se ještě během dopoledne prohodily a stejné turnaje odehráli i žáci druhého stupně a naopak. Poté, co děti snědly výborný oběd, následovalo vyhlášení. Turnaje skupin ve fotbale a bränballu se nakonec nevyhlašovaly, protože důležitá byla účast a vyhlašovala se pouze individuální ocenění. Z naší školy byl vyhlášen Hynek Kraus ze sedmé třídy jako nejlepší obránce ve fotbale. Po vyhlášení následovalo loučení a přesun na indoorové hřiště, kde děti mohly a také využily naplno zbytky své energie. Všichni si tento den pěkně užili :-).

Fotky z akce naleznete na našem facebooku www.facebook.com/zsdubi1

Bc. Jakub Matys