„Staň se tiskařem…“

„Staň se tiskařem…“

„Staň se tiskařem…“

Jak už se stalo na naší škole pravidelným zvykem, i letos se k příležitosti oslav Dne Země konal projektový den. Tentokrát se zaměřením na téma, které ve školních učebnicích není až tak obvyklé. Oním námětem byly tiskařské techniky, tonery, cartridge, tiskárny a kopírovací přístroje. Žáci se dozvěděli, kdo a kdy se poprvé pokusil vyrábět jednoduchá písmena, jak přišla na svět první tištěná kniha, kdo vynalezl způsob, jak knihy ručně neopisovat, ale jednodušeji tisknout a jak se tisk dokumentů a jejich „papírové“ verze během staletí vyvíjely do současné podoby. Žáci si také kladli otázku, co se s tonery děje po jejich upotřebení a kde končí jejich pouť.

Během pěti vyučovacích hodin si děvčata a chlapci mezi sebou zasoutěžili, počítali, luštili šifrovanou zprávu, psali přes kopírák a vyzkoušeli si jednu z tiskařských technik. Dopoledne se tak neslo v duchu veselém, hravém a naučném

Ing. Martina Blahoutová