V dívčím florbale jsme 14. v ČR

V dívčím florbale jsme 14. v ČR

Po jednoznačně vyhraném krajském kole jsme ve florbalové soutěži Think Blue Cup zajížděli na finále „Top 8 Čechy“. Turnaj se odehrál v Praze, kde se nám bohužel tak nedařilo. Los nám přiřkl skupinu „smrti“, ze které se týmy umístily na prvním, třetím a čtvrtém místě. V prvním zápase jsme narazili na tým Chlumčanských dračic. Vcelku vyrovnané utkání skončilo 5:2 v náš neprospěch. Další zápas začal pro nás nešťastně, Strašecké zebry nás zaskočily a během minuty jsme prohrávali 2:0. Holky se rychle oklepaly a mohutně zatlačily. V počátku druhého poločasu tlak přinesl ovoce. Štefaňáková snížila na 2:1. Tlak pokračoval, bohužel už bez kýženého výsledku. Utkání skončilo 3:1 v náš neprospěch. Ve třetím zápase jsme narazili na pozdější vítězky turnaje Kuntratické šelmy. V tomto zápase nebylo co řešit, prohráli jsme 6:0 a výsledek byl ještě příznivý díky výborné Linhartové, která chytila další 4 gólové šance. Tyto výsledky nás bohužel katapultovali do utkání o konečné 7. místo. Utkání s týmem z Malonty z jižních Čech jenom potvrdil to, co jsem psal již na začátku o skupině smrti. Náš gólostroj se zastavil na konečném čísle 6:1, kdy se dokázala dvakrát prosadit Štefaňáková, která celý turnaj podávala výborné výkony, s Rušinovou a po jednom gólu dala Skleničková s Paurovou. Štefaňáková byla po tomto zápase vyhlášena nejlepší hráčkou utkání. Celkově jsme tedy obsadili 7. místo v turnaji a celkově 14. místo v celé republice. Děvčata zaslouží obrovskou pochvalu.

Sestava: Linhartová – Štefaňáková, Rušinová, Skleničková, Paurová, Hejná, Skořepová

Jakub Matys