Vánoce v Bannewitz

Vánoce v Bannewitz

Hodina němčiny v praxi aneb vánoční dílničky v partnerské škole

Své jazykové znalosti si mohli žáci sedmé a osmé třídy na vlastní kůži vyzkoušet v partnerské škole v Bannewitz. Chlapci i děvčata se výborně zhostili role učitelů a skvěle pracovali s dětmi třetích tříd. Připravili si pro ně nejen prezentaci o Vánocích a vánočních zvycích v České republice, ale i vánoční dílničky. Vyráběly se různé vánoční ozdoby, zdobily perníčky a jiné předměty s vánoční tematikou. I pro nás bylo připravené překvapení. Němečtí rodiče nachystali pro všechny bohaté občerstvení. Naši žáci si vedli přímo úžasně. Celé dopoledne proběhlo v příjemné přátelské atmosféře a opět posunulo partnerství škol i měst o krůček kupředu.

Při loučení jsme si znovu uvědomili, že jen podobná pravidelná setkávání a opravdu živá spolupráce pomáhá prolamovat bariéry mezi lidmi různých států a národností. Již teď se moc těšíme na další akci, kterou by měl být připravovaný pětidenní sportovně jazykový výjezd do Papstdorfu na přelomu dubna a května 2019.

Mgr. Hana Dubnová