Výlet do Archeoskanzenu Březno u Loun

Výlet do Archeoskanzenu Březno u Loun

Výlet do Archeoskanzenu Březno u Loun

19. 6. 2019 se část žáků 6. B a 6. C vydala proti proudu času, v Archeoskanzenu Březno u Loun si mohli vyzkoušet, jak žili naši předkové v pravěku. Po základních informacích o experimentální archeologii se naladili na stejnou vlnu společným bubnováním, seznámili se s tím, jak pravěcí lidé bydleli, zkusili si umlít mouku, obrousit a provrtat kámen a uplést provázek. Zlatým hřebem dne bylo pravěké vaření, základem bylo bez moderních vymožeností rozdělat oheň a pak na něm z donesených surovin s pomocí pravěkých nástrojů připravit jídlo. Všichni si pochutnali, nechyběly ani placky z vlastnoručně namleté mouky. Dětem se výlet plný nových zážitků moc líbil.

Mgr. Markéta Vágnerová, Mgr. Adéla Hufová