Z republikového finále v Praze vezeme 3. místo!

Z republikového finále v Praze vezeme 3. místo!

Do státního finále ve florbale dívek I. stupně, které se hrálo v aréně Sparty jsme nevstoupili vůbec dobře. Hned z prvního zápasu jsme si odnesli debakl 1:7 s týmem z malebného města v jihomoravském kraji Sokolnic, který byl nejspíš způsoben téměř nulovými zkušenostmi z velkých zápasů, u kterých jsou přítomni diváci. Po zápase jsme se oklepali a očekávali reprízu semifinále z předchozí fáze soutěže s Měčínem. Vyrovnané utkání nakonec skončilo, tak jak mělo. Spravedlivou remízou 4:4. Díky tomuto výsledku jsme obsadili ve skupině poslední místo, takže nás čekal těžší los ve čtvrtfinále. To už ale holky jely na plné obrátky a v utkání s týmem Lutína naprosto dominovaly, i když se gólově tolik nedařilo- 3:1. Semifinále nám opět přiřklo holky ze Sokolnic. V tomhle reparátu jsme ovšem herně navrch měli my, což po utkání uznali i učitelé soupeřů. Bohužel jsme se drželi střelecké mizérie a utkání jsme po dvou slepených gólech prohráli 3:1. Stále jsme byli ve hře o bronzovou medaili. Byl to turnaj repríz a tak jsme si opět zopakovali utkání s Měčínem, který tentokrát zle narazil. Přestože holky prohrály semifinále byly po svém výkonu mimořádně nabity a Měčín téměř k ničemu nepustily. Utkání celou dobu kontrolovaly a zaslouženě zvítězily 5:2 a získali tak 3. místo na mistrovství ČR základních škol!
Kromě toho jsme také získali dvě individuální ocenění. Ve střelecké soutěži na přesnost se na třetím místě umístila Petra Schindlerová ze 3. A a Adéla Čápová z 5. třídy, která střelecky táhla celý tým, se dostala do all-star sestavy turnaje!
Holkám patří obrovské dík za reprezentaci školy a města Dubí. Díky patří také samotnému městu Dubí za finančí podporu pro účast na turnaji a v neposlední řadě panu Josefu Skleničkovi za přípravu týmu v rámci tréninků a pomoc s jeho vedením během celého turnaje.

Sestava: Michaela Leberová, Julie Rušinová – Adéla Čápová, Tereza Čápová, Natálie Paurová, Lenka Štefaňáková, Lucie Skleničková, Petra Schnidlerová, Barbora Cáchelová, Klára Hejná