Za Hurvínkem do Prahy

Za Hurvínkem do Prahy

Úspěch našich nejmladších žáků nás vyvezl až do Prahy! Spejbl s Hurvínkem čekali na naše nejmladší žáky 7. června ve svém divadle v Praze. Ti se zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost DM.

Program byl zaměřen na děti 1. tříd základních škol v celé republice. Jak název napovídá, tématem programu byla správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu.  Společnost dm zároveň připravila soutěž o nejlepší projekt na toto téma.

Každá třída mohla soutěžní téma ztvárnit po svém. Výsledné dílo mělo znázornit problematiku prevence zubního kazu u školních dětí.

Děti pracovaly ve skupinkách, ale i samostatně. Jako výstup celého dne  bylo výtvarné řešení tématu „Zdravý úsměv“1. A a  „Bez kartáčku naše zoubky nenechám“1. B.

Naše výtvory byly zvoleny jako jedny z nejlepších.  Odměnou pro nás se stal zájezd do Divadla Spejbla a Hurvínka na představení „Hurvínkův popletený víkend“. Takový úspěch překvapil nejen děti, ale i rodiče a celou naši školu. Představení bylo nádherné, Praha kouzelná a děti šťastné.

Mgr. Věra Eisnerová a Mgr. Jana Klímová