Místo vyučování na výlet

Místo vyučování na výlet

Pro děti školní družiny jsme ve dnech ředitelského volna zorganizovali poznávací výlety do ZOO v Děčíně a objevování krás lázeňských Teplic. První den se jsme se s dětmi vypravili vlakem do děčínské ZOO. Počasí nám přálo a všichni jsme se na výlet velmi těšili. Zoologická zahrada není příliš velká, ale zato je rozmanitá a leží na krásném místě s výhledem na Děčín. Exotická zvířata zde k vidění nejsou, ale mohli jsme si prohlédnout krásné šelmy včetně medvěda a rysa ostrovida, spoustu dravců a všelijakého ptactva a jiných zvířat, které těžko v přírodě zahlédneme. Velice nás bavilo naučné hřiště, kde jsme nasbírali nové poznatky ze života zvířat a užili jsme si i prostory s prolézačkami a lezeckou stěnou.

Druhý den jsme jeli turistickým vláčkem Humboldt na Doubravku. Projeli jsme lázeňskou část Teplic a paní průvodkyně nám k tomu povídala různé zajímavosti z historie města. Na Doubravce jsme se pokochali uhrančivým výhledem na Krušné hory a okolí Teplic. Poté nás vláček vysadil v Šanově a pěšky jsme se vydali na prohlídku Pohádkového lesa v Janáčkových sadech, kde jsme objevili spoustu krásných soch pohádkových postav. Nakonec nás čekala zmrzlina a jedna povinná lázeňská oplatka v nedalekém šanovském parku.