Prvňáčci navštívili severočeskou filharmonii

Prvňáčci navštívili severočeskou filharmonii

13. 3. 2019 čekala prvňáky první návštěva koncertu Severočeské filharmonie. Protože jsme měli před koncertem ještě čas, prošli jsme se zámeckým parkem. Děti si koupily lázeňskou oplatku. A pak jsme již plni očekávání vyrazili na koncert. Pan dirigent Miloš Machek vyprávěl dětem příběh o Lukášovi a Anetce, který byl prokládám skladbami různých autorů. Na Českomoravskou vysočinu na chalupu se vydá z Teplic babička se svými dvěma vnoučaty. Malý Lukáš najde na půdě dědovu kouzelnou mošnu, jejímž prostřednictvím uvidí nejen celou pohádkovou říši rusalek, trpaslíků, čarodějnic, nebo čertů, ale při návštěvě nedaleké Poličky objeví dokonce i některá tajemství z dětství malého Bohuslávka Martinů. Mgr. Jitka Jägerová, Mgr. Kateřina Simandlová