Útulek v Žimu

Útulek v Žimu

Každý rok, tedy i tento začátek roku 2017 nebyl vyjímkou, kdy naše děti se svými rodiči, školy Dubí 1, uspořádali sbírku pro pomoc Nadaci TLAPKA, v obci Žim. Necelý měsíc děti a jejich rodiče přinášeli deky, ručníky, dezinfekční prostředky, granule, obojky, vodítka a dokonce i velké množství hraček, které udělají obyvatelům této nadace velkou radost v dalších dnech bez svých páníčků.

Tuto opravdu velkou sbírku jsme dnes, 5. dubna 2017, přivezli do nadace, kde nás přivítala nová opatrovnice opuštěných pejsků paní Miroslava Brázdová. Tato nová opatrovnice přijela až z Moravy, aby vystřídala dlouholeté správce této nadace. Podle jejího vřelého přivítání i s dvěma psíky, malou fenkou Elis, která přijela z útulku až ze Slovenska, a větším pejskem Dixem, bylo na ní vidět, že práci zná a vloží do ní svou dlouholetou praxi a velkou lásku. Byla opravdu nadšená z projektu podpory, který na naší škole pravidelně funguje a slíbila, že jakmile si na ní opuštění pejsci více zvyknou, ráda naše děti přivítá v nově rekonstruovaném útulku. Slíbila nám pro naše děti seznámení se se zázemím a prací s opuštěnými pejsky. Protože v objektu útulku právě probíhají rozsáhlé rekonstrukce a inovace včetně stavby dalších kotců pro další opuštěná zvířátka, plánujeme tuto exkurzi ke konci školního roku.

Závěrem bych chtěla připomenout, pokud by rodiče našich dětí hledali víkendový program na výlet či jinou aktivitu, správkyně útulku ráda uvítá pomoc při venčení útulkových pejsků, které na Vaší procházku vybaví pamlsky, vodítkem a šťastným čtyřnohým kamarádem.

Všem, kteří přispěli i tento rok do sbírky pro Nadaci Tlapka, velice děkujeme.

Andrea Vandlíčková