Veselé zoubky v prvních třídách

Veselé zoubky v prvních třídách

V úterý 19. 2. 2019 se děti z prvních tříd zúčastnily preventivního programu Veselé zoubky, pořádaného dm drogerie market. Naše škola se do tohoto programu pravidelně zapojuje. Navštívily nás pracovnice dm drogerie. V rámci programu si s žáky povídaly o zubech a péči o ně. Nejprve se děti podívaly na poučnou pohádku o Hurvínkovi, který měl problémy se zoubky. Dozvěděly se, jak předcházet zubnímu kazu a jak o zuby správně pečovat. Všichni žáci si vyzkoušeli správné čištění zubů na maketě zubů. Nakonec žáci obdrželi dárkový balíček. Balíček obsahoval kartáček na zuby, zubní pastu, žvýkačky a přesýpací hodiny na měření doby čištění zubů. Do koupelny si mohou žáci nalepit samolepku, která dětem každý den poradí, jak si správně čistit zoubky. Součástí balíčku byl i pracovní list, který si vyplníme v hodině prvouky. Mgr. Jitka Jägerová, Mgr. Kateřina Simandlová