Významných 100 let od vzniku ČSR

Významných 100 let od vzniku ČSR

Dne 26. 10. 2018 proběhl na ZŠ Dubí 1 – Pozorka projektový den zaměřený na 100. výročí založení Československé republiky. Žáci zhlédli dokument, v němž se seznámili se základními historickými fakty a připomněli si nejen blížící se 100. výročí konce první světové války, ale také osobu prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Následně měli za úkol namalovat státní vlajku České republiky a další státní symboly. Žáci druhé třídy se navíc pokusili navrhnout nové poštovní známky. U příležitosti 100. výročí byla též na školní zahradě zasazena lípa. Díky patří paní učitelce Sedláčkové a žákům 8. třídy, kteří pro aktivity v rámci projektového dne připravili vše potřebné. V závěru žáci zazpívali písně „Ach synku, synku“ a „Ta naše písnička česká“. Věříme, že organizace projektového dne byla pro ZŠ Dubí 1 – Pozorka přínosná a žáci si odnesli řadu poznatků.