Zábavné dopoledne s hasiči

Zábavné dopoledne s hasiči

Čtvrtek 10. 6. byl pro třídu 3. B plný překvapení. Přijel se k nám podívat slon Hugo, který je maskotem hasičů Ústeckého kraje. Připravil si pro nás mnoho soutěží a odměn. Během distanční výuky se děti při večerním čtení pohádek něco dozvěděly nejen o hasičích a jejich práci, ale také o Hugovi a o tom, jak se stal hasičem.

Součástí pohádky byl obrázek Huga při zásahu. Sešlo se mnoho pěkných výtvorů, které putovaly do Ústí nad Labem. Hasič Hugo jim poslal krásný dopis a slíbil jim, že se na ně přijede podívat. Svůj slib splnil a spolu se svými kolegy dorazil do školy. Celé dopoledne jsme soutěžili v hodu míčkem, ve stříkání ze džberovky nebo ve slalomu mezi kuželkami.

Návštěva byla pro nás velmi přínosná. Dozvěděli jsme se také, jak bychom se měli zachovat při nebezpečné situaci. Žáci dostali spoustu odměn, které využijí také při výuce. Děti si hasiče Huga moc užily. Již teď se těšíme na další Hugovu návštěvu.