Badatelé na cestách

Badatelé na cestách

Badatelé na cestách

15. červen se u našich žáků zapsal nejenom jako jeden z nejteplejších červnových dnů, ale především jako den výletní. Za svoji celoroční práci v kroužku si mladí badatelé zasloužili odměnu. Tentokrát se jednalo o výlet do ZOO. Navzdory sluníčku a dne bez mráčku jsme se vydali vlakem do Ústí nad Labem, kde jsme společně strávili den plný objevů, zajímavostí, zábavy a fotografování. Měli jsme možnost pozorovat potápějící se tučňáky, ve výběhu lemurů jsme těmto roztomilým stvořením stanuli tváří v tvář, kdo si chtěl užít kouzlo venkova, mohl nakrmit malá kůzlátka, a když jsme se v pravé poledne dostali k ohradě šelem, zcela nepokrytě jsme záviděli odpočívajícímu gepardovi ve stínu stromu… Viděli, dozvěděli a poučili jsme se mnoho, ovšem nezůstalo jen u „výuky“. Teplo bylo opravdu veliké, takže prodejci se zmrzlinou a limonádou si s naší skupinou přišli na své :-). A nejen to. Mladí badatelé i přes tropická vedra měli energie na rozdávání, takže nikoho asi nepřekvapí, když se v závěru prohlídky s elánem sobě vlastním vydováděli na obrovské trampolíně. Výlet do ZOO se všem náramně líbil, všichni si ho maximálně užili, a přestože nový školní rok ještě nezačal, už teď se mladí badatelé těší na měsíc září, kdy se dveře našeho přírodovědno – chemického kroužku opět otevřou…

Ing. Martina Blahoutová, ZŠ Dubí 1