Badatelé v Praze

Badatelé v Praze

Badatelé v Praze

Poslední den podzimních prázdnin strávili mladí badatelé ze 7. třídy tak trochu netradičně. Vydali se totiž do Prahy na výlet, tentokrát za poznáním, ponaučením a zábavou do Muzea smyslů. Zažili fantastickou cestu a nevídané věci ze světa optických klamů a iluzí.

Poznali tajemství barev, s kamarády si u plotu obličejů vyměnili nos, oči a třeba i úsměv, zatančili si v nekonečné disko místnosti, procházeli se po stropě, u kresleného filmu dotvářeli zvuky hromu, větru, ale i hlavních hrdinů, jako fakíři si vyzkoušeli deku s 1209 hřebíky, v Amesově místnosti se během pár vteřin zmenšili nebo povyrostli minimálně o metr a v krasohledu se mohli vyfotit a odnést si domů velmi originální dárek. Celkem 50 exponátů nám ukázalo a zároveň dokázalo, že vše není takové, jak se na první pohled může zdát.

Muzeum smyslů nás rozhodně dostalo a i vy díky fotografiím můžete posoudit, jak se nám ve světě iluzí líbilo…

Ing. Martina Blahoutová