Badatelé v ZOO Praha

Badatelé v ZOO Praha

Badatelé v ZOO

10. listopad byl nejenom pro naše badatele dnem sychravým, ale především se zapsal jako den výletní. Tentokrát se totiž naši žáci vydali za poznáním do pražské ZOO. Navzdory mlze a drobnému dešti jsme s dobrou náladou, svačinou a velikým očekáváním vyrazili autobusem za zvířaty. Trojská ZOO nás i přes nepřízeň počasí naprosto dostala. Ač se v ní dá prozkoumat všech 13 ohromných pavilonů, ani za celý den jsme zdaleka nestihli vše, co zoologická zahrada nabízí. I přesto jsme společně strávili den plný zajímavostí, zábavy a fotografování. V pavilonu „Indonéská džungle“ jsme objevovali život pralesů JV Asie, zažili dobrodružnou vycházku tropickým lesem, kde jsme potkali varany, vodní želvy, orangutany, ježury a mnoho jiných fascinujících tvorů. U pavilonu šelem nás od volného výběhu velkých i malých koček oddělovalo jen sklo, takže někteří badatelé měli to štěstí si dát s tygrem „pac“. Pak nás pro změnu čekala půl kilometru vinutá stezka podél Údolí slonů, Rákosův pavilon, ve kterém je možné se pohybovat mezi vzácnými druhy papoušků a ve finále jsme se vydali naučnou stezkou po stopách trilobitů, dinosaurů, mamutů a šavlozubých tygrů.

Viděli, dozvěděli a poučili jsme se mnoho, ovšem nezůstalo jen u „výuky“. Nesměly chybět občerstvovací zastávky nad dortíky, pizzou nebo hamburgery. Prostě výlet jsme si po všech stránkách maximálně užili a i navzdory počasí, které ten den dvakrát do not nehrálo, se badatelům ani moc vracet domů nechtělo. A to je moc dobře! Je vidět, že se cesta do světa zoologie povedla na jedničku!

Ing. Martina Blahoutová