Společný pobyt – čtvrtý den

Společný pobyt – čtvrtý den

4. den

I náš poslední den pobytu byl poměrně pestrý a velice teplý. Dopoledne jsme si vyšlápli do Jiřetína pod Jedlovou a navštívili štolu sv. Jana Evangelisty. Prošli jsme chodbu dlouhou více než 360 m a to v hloubce 80 m. Teplota se podzemí pohybovala kolem 10 stupňů a venkovní byla skoro trojnásobná. V odpoledních hodinách někteří sportovali, někteří odpočívali. Ani dnes nechybělo kreativní okénko. Česko- německá dvojice se proměnila v módního návrháře a předvedla svůj model. Některé byly velice nápadité. Dnešní den jsme zakončili táborákem. Náš společný pobyt končí a zítra se opět rozjedeme do svých domovů.

3. den

Dnes by si všichni mohli zazpívat známou píseň „V nohách mám už tisíc mil“!!! Z Mezní louky, kam nás dovezl autobus jsme si udělali výšlap na Pravčickou bránu, ze které byl nádherný výhled do širokého i dalekého okolí. Dále jsme pokračovali do soutěsky a na loďkách jsme pluli Edmundovou soutěskou. Po celý den nám přálo počasí. Po večeři opět nastal čas na kreativní tvorbu. Smíšené česko-německé dvojice si pomocí barev na obličej vzájemně vytvářeli nový „obličej“. Některé výtvory byly obzvláště vydařené. A porota měla nelehký úkol vybrat tři nejlepší. Zítra nás čeká další túra, zhruba 12 km, půjdeme se podívat do štoly Jan Evangelista, kde se dříve těžilo stříbro.

2. den

Úterní dopoledne bylo naplněné kreativní tvorbou. Každý měl možnost si vytvořit své originální tričko. Po obědě byly nachystány zorbingové míče a o zábavu bylo postaráno. Cely den nám krásně svítilo slunce. Po večeři jsme se prošli k rybníku a někteří odvážlivci si dokonce i zaplavali. V průběhu dne jsme přivítali návštěvy z obou partnerských měst, od starosty Bannewitz jsme dostali osvěžení v podobě vodních melounů, starosta Dubí nám zaslal dvě tašky oplatek. Na zítřejší celodenní výlet se nám budou hodit. Děkujeme.