O škole

Výuka na Základní škole Dubí 1 probíhá celkem na pěti budovách.

1. Ředitelství školy, 3. – 9. třída a některé učebny (výtvarná výchova, učebna informatiky, interaktivní učebna SMART, hudebna, dílny) sídlí na budově Školní náměstí 177.
  2. Prvňáčci, druháčci a třeťáčci (4 třídy), stejně jako Školní družina, mají své třídy v krásně opravené školičce v Tovární 364.
  3. Žáci z přípravné třídy a žáci 3. C, 4. B a 5. B chodí do školy ve Střední 120.
  4. Čtvrtou školní budovou je takzvaný Relax (Školní náměstí 86), kde nově máme 3. oddělení školní družiny, cvičnou kuchyňku, keramickou dílnu.
  5. Pátou budovou je Školní náměstí 588 s tělocvičnou, nově zde byly vytvořeny odborné učebny pro výuku jazyků, informatiky a přírodovědných předmětů.

Toto rozmístění do jednotlivých budov vyplývá přirozeně z minulosti města Dubí, stejně jako z historie školy samotné. O tom, co se u nás děje v současnosti se nejlépe v rychlosti dozvíte prohlídkou bohaté fotodokumentace ve fotogalerii.

Výchovně vzdělávací činnost zajišťuje 37 pedagogických pracovníků, 13 správních zaměstnanců nám zajišťuje veškerý servis potřebný pro chod školy – od ekonomiky přes úklid a údržbu budov až k tomu nejdůležitějšímu: každodenní přípravě obědů ve školní jídelně 🙂